Napoleona kūkas recepte

05.10.2016

NAPOLEONS ar āboliem

 
Pamatne
 
 
 
 


Krēms
 
  

Āboliem:
 
Sāls
Ūdens (auksts)
Citronu sula
Sviests
Milti kviešu
Sviests
Milti kviešu

Mascarpone siers
Saldais krējums
Pūdercukurs

Āboli
Cukurs
Sviets
Kanēlis
10 g
215 ml
 20 ml
 50 g
385 g
480 g
 95 g

350 g
350 g
100 g

6 gab
6 ēd.k.
60 g
3 šķipsniņas

Bļodā liek  miltus, pievieno sāli, citronu sulu un mīkstu sviestu, mīca pakāpeniski pievienojot ūdeni. Mīca līdz viendabīga mīkla. Tad mīklu ietin plēvē un novieto ledusskapī uz 30 min.

Mīklu rullē taisnstūra formā, it kā sadala 3 daļās uz vidējās liek sviesta pikučus (ciets sviests), tos apviļā miltos, tad pārloka vienu daļu, atkal liek sviesta pikučus ar miltiem un pārloka trešo. Tā atkal rullē un iestrādā sviestu ar miltiem. Jo vairāk kārtas, jo labāk. Liek ledusskapī lai nostāvas.

Rullē plānās kārtās pannas formā un cep 175 grādos aptuveni 20 min, kamēr kārtas zeltainas krāsas. No šīs porcijas sanāk daudz kārtas. Mīklu var novoetot ledusskapī, uzglabājot vismaz 1 nedēļu vai to var sasaldēt, glabājot mēnesi.

Krēms: Saputo saldo krējumu ar mascarpone sieru un pūdercukuru līdz stingrām putām.

Āboli:

  • Āboliem izņem serdi, griež šķēlēs Ja vēlas, tos var nomizot, bet tad tie neturēsies tik labi kopā. Ābolus liek uz pannas, kura noklāta ar pergamentu un cep cepeškrāsnī.
  • Ābolus cep iepriekš sakarsētā krāsnī 170 C, kamēr āboli mīskti, bet tie nav izjukuši. Tos atdzēsē.

Kad napoleona kārtas un āboli atdzisuši – var sākt veidot kūku.

Uz izceptās napoleona kārtas uzsmērē krēmu vai izspiež krēma bumbiņas, virsū liek atdzisušos ābolu gabaliņus, tad liek nākamo napoleona kārtu un tādejādi atkārto, kamēr virspusē paliek napoleona kārta. To pārkaisa ar nekūstošo pūdercukuru un kūka gatava. Ja vairāk garšo kraukšķīgas kūkas, tad kūku ēd tai pašā dienā, kad smērēta, ja patīk vairāk, kūkas, kas savilkušās, tad šo kūku iesaku ēst nākamā dienā.

 Kūkas sastāvdaļas ērti ir pagatavot iepriekšējā dienā.