Kad runa ir par rudeni...

06.10.2016

...tad pie lietas ķeras ķirbji. Loģiksi, ne? Šoreiz nekur tālāk arī nemeklēs. Skaties uz mūsu dabu un meklē krāsas. Nenoliedzami rudens ir viens no mūsu krāsainākajiem gadalaikiem. Nevaru nepateikt, ka krāsains vienas krāsu gammas ietvaros. Oranžā un dzeltenā uzvaras gājiens. Mūsu, Latviešu, tuvākā un "drošākā" krāsu gamma. Nav mana mīļākā, bet nu, lai iet! Šoreiz klāsim svētku galdu ārā. Pieļauju,ka viena no pēdējām pasēdēšanām ārpus telpām.

                Rudenī ir tā viegli sērīgi, bet tomēr jauki. Mēs esam pilni ar vasaru. Uzsūkuši, ieelpojuši, iepeldējuši, iesauļojuši un iedejojuši vasaru sevī vēl uz turpmākajiem trim mēnešiem. Tagad to lēni varam izelpot ieritinoties plediņā un ēdot ķirbju biezzupu. Esot kopā ar mīļajiem pie viena galda, kuri tāpat kā jūs, ir atpakaļ pilsētā. Tikpat atpūtušies un saguruši no garajām vasaras naktīm.

Rudens ir mūsu platuma grādu ražas laiks. Rudenī mūsu senči dzēra kāzas un svinēja uz nebēdu. Pilni pagrabi un galdi, turpinot mūsu tradīcijas, lai galdi lūst no bagātības. Ķirbji, āboli, burkāni, sveces, svečturi, kastes un trauki. 


Kas tev būs nepieciešams?

  • Vēlme darīt! Tas ir viens no grūtākajiem uzdevumiem. Pierunāt sevi izlīst no migas un mazliet pastrādāt jauka vakara vārdā.
  • Visas klasiskās rudens atribūtikas - lapas, ķirbjus, pīlādžus, koka zariņus, koka ripas, asteres, dālijas, mazliet krizantēmas, ābolus (tiktāl visam vajadzētu būt saprotamam un pieejamam)
  • Divus lielus žubursvečturus un melnas sveces! Nebaidies, tas tikai mīts, ka melnas sveces ir kapos. Es, personīgi kapos redzu tikai baltas..., bet, nenoliedzami, melnās svecēs maza maģija ir. Nepierasti, tas arī ir tas, kas mūs pārsteidz.
  • Mana klasiskā frāze, ka "galda klājumā nav ierobežojumu..."un nav jau arī! Tiešām! Piemēram, uz galda, galdauta vietā ir uzklāts plediņš...
  • Bet tas, ko varu ieteikt....nemokies un negreb ķirbi, liec sveces svečturos :) Savukārt uz ķirbja - raksti..... raksti dzeju, iedvesmu vai vēlējumus. Varbūt pat zīmē...
  • Vienreiz pamēģini tā, ka uz galda nestāv kartupeļu bļoda un kotletes, novieto to visu uz blakus galda...šoriez šādi...lai galds plīst pušu no dekoru pārbagātības! Svini rudeni!

Lai slava Rudenim! Cerams, ka vējš nenopūtīs visas smukās lapas un mēs vēl varēsim baudīt zelta rudeni... lai garšīga ķirbju biezzupa! Ak jā, unn ja jums interesē, kur es visus šos skaistumus atradu tad atbilde ir venkārša, šis vis ir atrodams Spice home! Vienā vietā viss uzreiz ... 

Visus kadrus saķēra: http://lifeislifephotography.com Miks Šēls

Vidi radīja: http://feja.lv Baiba Prindule-Rence