pūdera rozā tonis

13.03.2017

Pavasari, kur TU esi??Es jau esmu sākusi vārtīties rozā pūderī, bet tevi vēl īsti nejūtu! Kas par lietu? Esmu pilnībā gatava izbaudīt plaukstošas sniegpulkstenes un hiacintes, bet nu labi, es pacietīgi gaidu. 

Jau kopš pagājušā gada interjera un aksesuāru vidē sevi piesakā rozā tonis. Tas nenotiek ātri, drīzāk lēni, soli pa solītim , caur spilveniem, segām un vāzēm profesionāļi radina pie rozā toņa. Viens no maigākajiem paņēmieniem ir pareizi iepazīstināt ar vecrozā toni,kas patiesībā vienlīdz der gan romantiķiem, tā pārliecinātiem minimālistiem un monohromās gammas cienītājiem. Līdz ko ierasti rozā tiek uzlūkots caur pelēko filtru , tā tas tiek akceptēts  pat rūdītākajam minimālistam. 

Velns slēpjas detaļās, to atgādinu atkal un atkal, bet detaļas prasa īpašu attieksmi -arī to atgādinu. Šoreiz esmu īpaši izložņājusi visus Spice Home veikalus, lai izvilktu rozā esenci.Secinājums- no maigi rozā, līdz veci violetam, viss skaisti sader kopā vienā ansamblī. 

Protams, ka šis tonis vienlīdz labi draudzējas ar manu iecīnīto-pelēko dažādās nokrāsās, tādēļ šeit esmu iepludinājusi arī šo toni. Jo pelēkais izcili saskan ar rozā. Ātrs veids kā izveidot skaistu interjera aksesuāru ,kas izcili piestāv jūsu izvēlētajam tonim. Nopirkt mākslinieku veikalā ģipša figūras, kas kalpo kā modeļi māksliniekiem. Un nokrāsot to vajadzīgajā krāsā paliek tikai mazākais darbiņš :) Toties tas nodrošina to ,ka toņi noteikti sakritīs.  

Vispārējs raksturojums: 
Attālums – tuvs
Apjoms – palielinošs
Masa – viegla
Piesātinātība – vāji piesātināta
Temperatūra – silta
Gaišums vai spožums – ļoti gaišs
Kustība – nomierinoša
Psiholoģiskā iedarbība – balanss, maigums, sentimentalitāte, pievilcīgums, sievišķīgums
Piekritēji – juteklīgie, emocionālie cilvēki
Istabas – guļamistabas, bērnu istabas, viesistabas, ēdamistabas, vannas istabas
Stili –rokoko, klasika, retro, pop-art.

ROZĀ, pēc zinātnieku definācijas, ir nepiesātināta (atšķaidīta ar balto) sarkana krāsa. Tomēr rozā krāsai ir daudz nokrāsu, kuras veidojas no purpura, violeta un pat oranža.

Katrai no tām ir savas psiholoģiskā skanējuma nianses, bet kopējais princips viens, un tieši tas kļūst par klupšanas akmeni estešu vairākumam, kas spriež par to, vai rozā ir izsmalcinātība vai tomēr triviālums.


Kā tas atspoguļojas uz cilvēka garastāvokļa, kurš atrodas rozā istabā? Pateicoties tam, ka krāsa ir apveltīta ar spēju neitralizēt agresivitāti, tādā telpā cilvēks var atslābināties. (Dažos amerikāņu cietumos pat pieņemts krāsot persiku tonī priekšnieku uzgaidāmās telpas, un viņi apgalvo, ka pēc gaidīšanas maigu toņu sienu starpā, kabinetā ieslodzītie ienāk daudz mierīgāki).

Bez tam, pazeminot melanholiju, rozā atslābina, izsauc komforta sajūtu, atbrīvo no uzmācīgām domām un palīdz nomierināt kaisli krīžu laikā. Tā rada aizsargātības sajūtu, bet vienlaikus arī samazina prāta koncentrēšanos. Rozā istabas iemītniekam rodas nelokāms optimistisks noskaņojums bez liekas ekspresijas un enerģijas.

Mediķi atzīmē, ka rozā sienās cilvēkiem iestājas miera sajūta, noregulējas miegs, uzlabojas apetīte. Mierinot pārlieku uzbudinātus pacientus, rozā gaismas iedarbība pazemina spiedienu, pulsa biežumu un sirds darbību. Pie tam vēl tās pozitīvā ietekme palīdz adaptēties pie pastāvīga trokšņa.

Pastāv arī negatīvās puses – dažus šī krāsa tracina. Mēģināsim atbildēt uz jautājumu «kāpēc?».

Pamatvilcienos rozā krāsai priekšroku dod jūtīgi cilvēki. Ne par velti, sākot ar lenti, kuru apsien zīdaiņa šūpulim dzemdības namā, rozā skaitās meiteņu krāsa. Tā ienāca mūsdienu kultūrā kā Barbiju leļļu un blondīņu garderobes klasiskā krāsā, tā pastāvīgi asociējas ar sajūsmu un pārmērīgu emocionalitāti.

Un lūk, tāpēc cilvēkus, kuri neskaitās jūtīgo kategorijā, šī krāsa sakaitina. Psihologi atzīmē, ka rozā krāsu zemapziņā noraida pragmatiskie un racionālie cilvēki. Tie, kas liek emocijas un sentimentalitāti daudz zemāk kā saprātu. (Tādēļ rozā neatradīsi finanšu korporāciju priekšnieku kabinetu apdarē).

Tieši tas pats attiecas uz bērniem – rozā krāsa tos piesaista, bet pieaugot, iegūstot spēcīgāku apziņu un saspīlētu intelekta darbu, rozā krāsu vienkārši sāk ienīst.

Tādēļ, ja dažiem cilvēku tipiem tā ir nepatīkama, interjerā rozā krāsu vajag lietot ar piesardzību. Protams, savu guļamistabu jūs iekārtojat sev, bet tas, kas ir labi jaunai meitenei vai vientuļai sievietei, ar vīrieša ienākšanu mājā var kļūt par iemeslu konfliktiem ģimenē, vai, pareizāk, par emocionāla sprieguma iemeslu, brīžiem pat neapzināti.

Aksesuāri no Spice home veikaliem Siena, AlanDeko, The Pier, Jysk, Otilie home, Jāņa Rozes grāmatnīca, Kunst&hobi 

Foto: Linda Lauva , pinterest.com