Tu esi mans zaļais!

28.02.2017

Augu zaļais- Tu esi mans zaļais! 

Liec kā gribi,ņem cik gribi, bet liekot zaļo pie zaļā nošaut greizi ir grūti...

Zaļais! Tā ir atsvaidzinoša un atdzīvinoša krāsa. Pavisam pavasarīgs un dzīvs tonis, kas simbolizē jaunu sākumu. Augu sulīgais un svaigi zaļais ir sinonīms pavasara pirmajām dienām, kad daba atdzīvojas un atdzimst jaunam dzīvības cēlienam. Tas iedvesmo mūs, celties augšā no ziemas miega un turēt līdzi pumpuriem un zaļajiem asniņiem! 

Augu zaļais ir dabiskākais un tajā pašā neitrālākais tonis, kuru varam redzēt visapkārt - uz palodzes, aiz loga un brīvdienu izbraucienos. Jo vairāk cilvēki dzīvo modernu, pilsētniecisku dzīvi, jo vairāk tie meklē patvērumu dabā, dodas pārgājienos, apzaļumo savus mājokļus un darba telpas. 

Šī vēlme doties dabā un nest to tuvāk šobrīd atspoguļojas ikvienā mūsu ikdienas sastāvdaļā – pilsētas apstādījumos, arhitektūrā, dzīvesveidā un dizaina tendencēs visdažādākajās nozarēs. Dzīvespriecīgā augu zaļā nokrāsa šobrīd tiek iznesta priekšplānā visdažādākajās jomās visā pasaulē. 

Tieši tāpēc PANTONE par savu gada krāsu 2017 ir pasludinājis gaiši zaļo toni - GREENERY. 

Man ar zaļo krāsu ir īpaši tuvas un senas attiecības arī pirms krāsu guru PANTONE to pasludināja par šī gada tonālo vadmotīvu. Tā ir krāsa, kas labi draudzējas pati savos toņos, tonalitātēs, un ir vienmēr droša izvēle. 

Zaļi ir kaktusi un zaļas ir palmas. Zaļi ir gurķi un papardes! Pavasarī viss ir skaists, tāpēc ēdāmās lietas - gurķi, brokoļi vai puravi - tas viss var kļūt par virtuves galda funkcionālo dekorāciju! Palikti zem stikla kupola tie pavisam jaunās skaņās kļūst par interesantu elementu mājās vai birojā! Kāpēc ne? 

Ja agrāk lieli zaļie augi rotāja tikai kultūras namus un izglītības iestādes, tad tagad tie ir nopietns izaicinājums jaunajai paaudzei, kuru interjeri nu jau vairs nav iespējami bez lieliem un mazliem zaļajiem draugiem. 

Līdz ar zaļā kultu, skaisti visā savā zaļumā uzplaukst mēbeļu, tekstīliju un aksesuāru dizaineru darbi. Zaļi dīvāni, spilveni un mazākie nieciņi, kas labi integrēsies gan askētiskos, gan krāsainos interjeros. Labi draudzējas, kā ar melno un pelēko, tā ar bēšīgajiem, brūnajiem un rudajiem toņiem. Tāpēc šī pavasara zaļo tendenci esmu kombinējusi ar saplākšņa kumodes un pītās lampas naturālo toni (kaut kas no gaišās koksnes, smilgām un smilšu krāsas).

Uhhhh! Ienirt pavasarī! Elpot, augt un priecāties! Tu esi mans zaļais!