Hialuronskābe. Vai kosmētikas brīnumlīdzeklis?

23.08.2016

Noslēpumainā molekula

Tā kā hialuronskābe dabiski atrodama organismā, āda to atpazīst un ļoti labi absorbē. Kosmētikas ražotāji jau sen to izmanto savos produktos, taču pētījumi turpinās, jo zinātnieku uzdevums ir hialuronskābes molekulmasu padarīt pēc iespējas mazāku. No tā ir ar atkarīgs, cik dziļi ādā šī viela nokļūs.

null

 Ja hialuronskābes molekula būs liela, tā darbosies ādas virskārtā, veidojot plānu, mitrumu noturošu slānīti uz ādas, kas aizpilda smalkās krunciņas. Savukārt mazāka molekula spēj iekļūt dziļāk dermas slānī un ne tikai mitrināt, bet arī veikt bioloģiski atjaunojošu funkciju.

Collistar Pure Actives Hyaluronic Acid

null

Āda tiek intensīvi un pastāvīgi mitrināta dažados tās slāņos, kā rezultātā tā atgūst tvirtumu un veselīgu izskatu.

45,45 (Douglas)

Jo ātrāk, jo labāk

Kosmētiku ar hialuronskābi var sākt lietot jau pēc 20 gadu vecuma. Protams, ir jāievēro ražotāja norādījumi, kādai vecuma grupai konkrētais produkts paredzēts. Gados jauniem cilvēkiem domātā kosmētika būs ar lielāku hialuronskābes molekulu, savukārt pretnovecošanas kosmētikā tā būs ievērojami mazāka, lai iekļūtu dziļāk ādā un kompensētu dabisko hialuronskābes samazināšanos ādā. Kosmētikai, kas paredzēta lietošanai pēc 35 gadu vecuma, jāveic ne tikai mitrinoša funkcija, bet arī jāstimulē jaunas hialuronskābes sintēze. Atsevišķi kosmētikas ražotāji piedāvā krēmus, kuros kombinētas dažādas hialuronskābes molekulmasas, kas nodrošina iedarbīgu efektu ādas virskārtā un dziļākos tās slāņos. Jebkurā gadījumā ir skaidrs - jo ātrāk sāksim lietot kosmētiku ar hialuronskābi, jo ilgāk āda saglabās tonusu, elastību un jaunavīgu izskatu.

Payot Techni Liss Booster

null

Aizpilda un izlīdzina krunciņas iedarbojoties uz ādas ar hilauronskābes saturu. Atjauno ādas blīvumu.

€ 54,99 (Douglas, Debenhams)

Vai alternatīva injekcijām?

Populāras ir arī hialuronskābes injekcijas, kuras iespējams injicēt tieši tik daudz, dziļi un tajā vietā, kur nepieciešams. Protams, ka kosmētikas produktam iedarbības intensitāte nebūs tik spēcīga kā injekcijai, taču abām šīm metodēm ir dažādi uzdevumi. Ja injekcijas sniedz efektu uz noteiktu laiku, tad kosmētikas produkti ādu mitrina, padara elastīgāku un tvirtāku ilgtermiņā.

Matis Réponse Corrective Hyaluronic Performance

null

Apvieno trīs iedarbības: mitrināšanu, sejas ovāla uzlabošanu un ādas izlīdzināšanu.

€ 69.90 (Douglas, Debenhams)

Līdzeklis novecošanās pazīmju mazināšanai

Ar gadiem mums visiem samazinās hialuronskābes daudzums dermas starpšūnas telpā un āda sāk zaudēt spēju piesaistīt un noturēt nepieciešamo mitrumu. Lielā mērā tas saistīts ar mūsdienu straujo dzīvesveidu, stresu un vides piesārņojumu, kas paātrina dabiskās hialuronskābes noārdīšanos. Tā rezultātā ādas stāvoklis pasliktinās, tā kļūst sausāka un sāk parādīties grumbas. Tāpēc kosmētika ar hialuronskābi ir lielisks risinājums, kas ļauj atjaunot dabisko mitruma līmeni, paaugstina ādas elastību un mazina ādas novecošanās pazīmes.

TEAology  rožu tējas un hialuronskābes mitrinošs sejas krēms

null

Maigs un zīdains krēms, kas ietver sevī melnās tējas uzmundrinošo uzlējumu un hialuronskābes kompleksu, kas mitrina un paceļ ādu.

€ 51,95(Douglas)

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock, publicitātes foto