Kā mēness ritms ietekmē skaistumu un veselību

26.05.2017

Mēness fāzēm ir ļoti spēcīga ietekme uz cilvēka organismu, ārējo izskatu un pašsajūtu. Izprotot mēness cikla ietekmi uz organismu, varam plānot un regulēt kā savus skaistumkopšanas, tā uztura un fizisko aktivitāšu ieradumus. 

Augošs mēness

Šajā laikā organisms ir tendēts visu uzsūkt un uzkrāt, tāpēc labi iedarbojas procedūras, kas piesātina ādu ar vitamīniem, minerālvielām un stimulē šūnu atjaunošanos. Tas ir labākais brīdis, kad ieplānot sejas un ķermeņa masāžas, ietīšanas procedūras, ādu barojošus rituālus.  Tā kā šis organismam ir spēku uzkrāšanas laiks, tas aiztur enerģiju – ja tā netiek pārstrādāta, tas var novest pie svara pieauguma. Tāpēc ieteicams aktīvi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, uzņemt daudz šķidruma un lietot šķiedrvielām bagātu pārtiku, kas uzlabo vielmaiņu. Augošā mēnesī apgriezti mati un nagi augs ātrāk.

Pilnmēness

Šajā laikā organisms atrodas stresa stāvoklī, kas izpaužas enerģijas pieplūdumā, vienlaikus radot viltus izsalkuma sajūtu organismā. Tāpēc rodas vēlme nepātrautki ēst, to zinot, izdosies labāk šīs vēlmes kontrolēt. Tā kā pilnmēnesim ir īpaši stipra ietekme uz cilvēku un paaugstinās nervozitāte, labāk šajā laikā ieplānot relaksējošas un nomierinošas procedūras. Jāņem vērā, ka šajā laikā paaugstinās seksuālā enerģija, ko zinot, vari ļaut tai izpausties vai gluži pretēji – ierobežot, ja tas nepieciešams. Pilnmēness laikā ieteicama matu krāsošana, jo krāsa turēsies ilgāk. Organisms atsaucīgi uzņemt arī dažādas ādu stiprinošas procedūras.

 

Dilstošs mēness

Kā jau liecina šī cikla apzīmējums, šis ir laiks, kad ieteicams no kaut kā atbrīvoties. Tāpēc ieteicamas dažādas pīlinga procedūras kā sejai tā ķermenim. Efektīvas būs taukus dedzinošas procedūras, ieteicamas dažādas pretcelulīta terapijas. Šajā laikā labāku rezultātu sniegs procedūras problemātiskai ādai piņņu un pūtīšu ārstēšanai. Ieteicama ir vaksācija, epilācija, uzacu korekcija – tas būs nesāpīgāk un matiņi ataugs lēnāk. Dilstoša mēness ciklā vēlams ieplānot jebkuras manipulācijas, kas saistās ar sāpēm – šajā laikā organisms to panes vieglāk. Dilstošā mēnesī vieglāk būs uzsākt diētu, jo apetīte šajā laikā samazinās.

 

Jauns mēness

Paaugstinoties Mēness un Saules gravitācijai, cilvēka ķermeņa masa sarūk, šķidrums vienmērīgi sadalās pa organismu un paātrinās vielmaiņas procesi. Tāpēc šis ir ideāls laiks attīrošām procedūrām, detox tūrēm un atslodzes dienām, jo organisms labi izvada toksīnus. Organismā esošā enerģija un šķidrumi, arī šlakvielas tiecas izkļūt ārpusē, asinsrite strādā ar pilnu jaudu un šajā laikā pat ļoti ieteicamas ir pirts procedūras. Jauns mēness ir pats labākais laiks, kad censties atbrīvoties no sliktiem ieradumiem, kas ietekmē pašsajūtu un ārējo izskatu. Šajā laikā griezti mati ataugs kuplāki, bet nagi ataugs lēnāk.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock