Kā uzveikt tūsku. Sejas pašmasāža

10.08.2016

Iemesli tūskai var būt dažādi, taču visizplatītākā ir traucēta limfas attece. Ja jaunībā tūskas novēršanai netiks veltīta pietiekama uzmanība, ap 40 gadiem sekas būs grūti novērst. Izplatītākās tūskas sekas ir izteikta deguna/mutes rieva, tā dēvētie buldoga vaidziņi, kā arī maisiņi zem acīm.

Kā novērst tūsku

Limfas atteici uzlabo fiziskas aktivitātes un dažādas masāžas, it sevišķi vakuummasāža un limfodrenāža. Ķermeņa un sejas vakuummasāža  ļoti efektīvi spēj iekustināt limfas atteci, kā arī apasiņot ādu un muskuļus. Papildus tam  vakuums veicina toksīnu izvadīšanu. Limfodrenāžas masāža pie kosmetologa var atrisināt tūskas problemu, taču uz neilgu laiku, jo limfa sakrāsies no jauna. Tāpēc tā ir jādzenā regulāri, ko vari darīt pati. Ja tev raksturīga šķidruma uzkrāšanās, mēģini no rītiem ieplānot laiku limfodrenāžas pašmasāžai.

null

Masāžu pašai ieteicams veikt vienu reizi dienā (no rīta) līdz četrām reizēm nedēļā. Ādai jābūt slidenai, tāpēc ieteicams izmantot, piemēram, sejas eļļu. Izpildi lēnas, 5 – 7 glaudošas kustības uz katru norādīto masāžas līniju, tad pārej uz nākamo posmu, vienmēr izpildot kustību līdz norādītajam masāžas līnijas galam. Ņem vērā! Šo pašmasāžu nedrīkst veikt, kad ir stipras iesnas un cita veida vīrusa infekcijas saslimšanas.

nullKakls. Ar plaukstām aptver kakla sānus un veic glaudošas kustības virzienā līdz atslēgas kaulam. Sāc masāžu pie kakla pamatnes (1) un pamazām virzies augšup pa masāžas līnijām. Tas sagatavo ceļu tālākai limfas attecei no pazodes, sejas un acu zonas.

nullPazode. Veic masāžu pazodes zonā (tur, kur ir dubultzods). Pazodes zonā veic masāžu virzienā uz kakla sāniem. Tas palīdzēs mazināt dubultzodu un  uzlabos sejas ovāla līniju.

nullZods un lūpas. Aizglaudi pa norādītajām masāžas līnijām zodu, pēc tam lūpu kaktiņus un tad augšējo lūpu virzienā uz leju.

nullSejas vidusdaļa. Masāžai piemīt iedarbīgs liftinga efekts, kas mazina deguna mutes rievu un paceļ lūpu kaktiņus.Masāža jāsāk no sejas ovāla līnijas vaiga apakšējā daļā, (1) glaudot virzoties uz pazodi. Tad, virzoties augšup no sejas centra, virzienā uz leju pa norādīto masāžas līniju (2), katru reizi aizglaudot līdz pazodei.  Pēdējā masāžas līnija (3) ir no paša deguna (ietverot to), katru reizi aizglaudot līdz galam - pazodei.

nullDeguns. Šo masāžas līniju sāc zonā pie auss (1), izpildot glaudošas kustības ar plaukstu un virzoties uz degunu, un pēdējā masāžas līnijā ietverot arī to (3), ievērojot masāžas līniju secību.

nullAcis. Acu zonā ievēro norādīto masāžas līniju secību, sākot no acu ārējā kaktiņa un virzoties līdz ausij (1) . Veic kustību pa katru no norādītajām līnijām virzienā līdz ausij. Šī masāža mazinās pietūkumu acu zonā un palīdzēs pacelt acs augšējo plakstiņu. 

nullPiere. Pieres un uzacu zonā masāžu veic virzienā uz ausi. Sāc no deniņiem (1), pēc tam turpini no pieres vidusdaļas (2), izpildot masāžas kustību līdz ausij. Tas palīdzēs mazināt smagumu pieres zonā, piepaceļot uzacis un acu augšējo plakstiņu.

Atceries, lai rezultāts būtu izcili labs - ikviena kustība jāveic lēni un bez steigas. Lai izdodas!

Kas jāzina, ja novēro tūskas veidošanos

Limfas atteci veicina stiepjoši vingrinājumi. Ja veltīsi no rīta 10 minūtes vingrošanai, tūska pazudīs ātrāk.

Gan tavam izskatam, gan mundrumam par labu nāks atspirdzinoša rīta kontrastduša.

Nakts krēmu uzklāj vismaz stundu pirms gulētiešanas.

Ūdeni dzer dienas laikā nevis vakarā.

Pirms gulētiešanas obligāti noņem dekoratīvo kosmētiku.

Nepiemērotas dekoratīvās kosmētikas izvēle tavu problēmu var izcelt vēl vairāk. Izvēlies vieglas tekstūras tonālo krēmu, korektoru vai pūderi ar gaismu atstarojošu efektu.

Teksts: Una Ulme

Konsultē: Sejas fitnesa trenera Ieva Paškeviča

Foto: Shutterstock