Perfekta grima pamats. 4 universāli padomi

14.02.2017

No atbilstoša tonālā līdzekļa izvēles un tā uzklāšanas veida lielā mērā atkarīgs tas, kā izskatīsies grims kopumā. Spices Blogs sniedz praktiskus padomus ideāla make up pamata izveidei.

Nosaki ādas tipu

Pamatnosacījums izvēloties tonālo krēmu ir tavs ādas tips. Ja āda ir sausa, ar tendenci pāragri novecot, tai vēlams izvēlēties tonālo vai BB krēmu ar mitrinošām sastāvdaļām. Taukainai sejas ādai ir raksturīga pastiprināta tauku dziedzeru sekrēcija, ar  noslieci uz pinnēm, tādēļ tonālajam krēmam jābūt matējošam, eļļas nesaturošam, lai neaizsprostotu poras. Kombinētam ādas tipam ieteicams miksēt dažādus produktus, savukārt jūtīgai ādai labāk izvēlēties specializētus, aptiekās pieejamus tonālos līdzekļus ar antibakteriālu efektu.

Atrodi īsto toni

Ja vēlies izskatīties dabiski - lieto tonālo krēmu, kas ir maksimāli pietuvināts tavai sejas krāsai. Vislabāk jaunu krēmu izmēģināt dienas gaismā, uzklājot to uz sejas ādas pie zoda līnijas. Gaišai sejas ādai ieteicams izvēlēties krēma toni, kas atbilst kakla tonim. Ja vēlies, lai seja izskatās brūnāka vai sārtāka, atceries, ka tam ir domāts pūderis un vaigu sārtums nevis tonālais krēms.

Piemērojies situācijai

Pirms pērc tonālo krēmu, izlem, kādu efektu vēlies panākt. Ja nepieciešams krēms ikdienas lietošanai, raugies pēc vieglāka fluīda. Tie neatstāj smaguma sajūtu un kalpo par labu grima pamatu. Ejot uz pasākumu labāku rezultātu sasniegsi izvēloties blīvāku, sedzošāku vai gaismu atstarojošu tonālo krēmu, kas palīdz noslēpt sīkās krunciņas. Pielabot grimu un noslēpt ādas nepilnības vislabāk palīdzēs kompaktais tonālais krēms.

Mācies pareizi krāsoties

Grima speciālisti pirms tonālā krēma uzklāšanas iesaka lietot mitrinošo krēmu vai bāzi, kas  atvieglo tonālā krēma uzklāšanu. Tonālo krēmu vispareizāk ir klāt no sejas centra pa masāžas līnijām. Labāku rezultātu panāksi, ja izmantosi grima sūklīti vai otu, ar to sapludinot zoda un kakla līnijas. Centies tonālo krēmu rūpīgi iztušēt, neaizmirstot līniju pie matiem ausīm. Lai sūklītis nepiesūktos ar tonālo līdzekli, tas pirms lietošanas jāsamitrina un liekais mitrums jāizspiež. Tumšiem lokiem, pūtītēm vai citiem sejas defektiem, papildus izmanot korektoru. Pēc krēma uzklāšanas nosusini seju ar salveti un nobeigumā uzklāj vieglu pūdera kārtiņu. Kombinējot vairāku toņu tonālos krēmus vai izmantojot īpašas konturēšanas paletes, iespējams koriģēt sejas ovālu.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock