Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu optimālu lietošanas pieredzi un tīmekļa vietnes funkcionalitāti.
Apstiprinot sīkdatņu lietošanu, jūs paziņojat, ka piekrītat izmantot sīkdatnes saskaņā ar mūsu Privātuma politika
Pārvaldīt

LATVIJAS 101. DZIMŠANAS DIENĀ GRENARDI SADARBĪBĀ AR VAIRU VĪĶI-FREIBERGU RADĪJIS ROTU KOLEKCIJU

21.11.2019

Aizvadot Valsts svētkus, 20. novembra pēcpusdienā tirdzniecības centrā „Spice” notika rotu kolekcijas „Rotājies, Latvija!” atklāšanas pasākums. Latvijas juvelierizstrādājumu uzņēmums Grenardi savas 20. dzimšanas dienas priekšvakarā sadarbībā ar Vairu Vīķi-Freibergu radījis īpašu, saules iedvesmotu piespraužu kolekciju kā veltījumu Latvijai 101. dzimšanas dienā.

„Esam īpaši pagodināti, jo šī kolekcija tapusi sadarbībā ar vienu no nozīmīgākajiem modernās Latvijas simboliem – Vairu Vīķi-Freibergu, politiķi, zinātnieci un sievieti, kura izprot latviešu dzīvesziņu,” atzīst Alīna Spriņģe, Grenardi valdes locekle un kolekcijas dizainere un uzsver: „Jau no kolekcijas tapšanas pirmsākumiem tas ir kopdarbs, kurā Vīķes-Freibergas kundze aktīvi iesaistījās un līdzdarbojās.”

Saules zīme ir šīs īpašās rotu kolekcijas centrālais objekts, jo tas ir jēgpilns un spēcīgs mūžīgās kustības simbols, kā arī Vairas Vīķes-Freibergas ilggadēja projekta izpētes objekts ir saule, kura latviešiem ir dzīvības un radīšanas enerģijas simbols, kas piešķir procesiem spēju attīstīties un izplesties. „Dzīvē vajag vairāk saules un pārliecības par saviem spēkiem un skaistumu!” uzsver Vaira Vīķe-Freiberga.

Kolekcijā „Rotājies, Latvija!” pieejamas trīs dažādas piespraužu sērijas – „Saules zieds”, „Rīta saule” un „Trejādā saule”.

Lakoniska, mūsdienīga, ģeometriskās līnijās un ar vīrišķīgu raksturu saule atainota „Rīta saules” sērijā, kurā pieejamas ne vien piespraudes, bet arī aproču pogas. Kolekcijas sērijā „Saules zieds” saule atspoguļota ar maigām un plastiskām līnijām, savukārt sērijā „Trejādā saule” trīs kārtās redzama saules zīme. Kā veltījums Latvijai 101. dzimšanas dienā pieejama īpaša „Trejādās saules” limitētās līnijas 101 sudraba piespraude ar rozā zelta pārklājumu un baltiem topāziem – katra piespraude ir atsevišķi numurēta, un to rotā Vairas Vīķes-Freibergas iniciāļi.

Kolekcijas „Rotājies, Latvija!” svinīgā atklāšana ar Vairas Vīķes-Freibergas piedalīšanos notika tirdzniecības centrā „Spice”. „Esam pagodināti, ka mums ir bijusi iespēja pagarināt svētku sajūtu, atklājot unikālu, uz tautiskām vērtībām balstītu rotu kolekciju. Tā ir lieliska dāvana Latvijai dzimšanas dienā, un es ticu, ka ikviens var atrast savai gaumei atbilstošāko rotu, ko ar lepnumu nēsāt ne vien Latvijas svētku laikā, bet arī ikdienā,” aicina tirdzniecības centra „Spice” vadītāja Kadrija Pudova.

Kolekcijas „Rotājies, Latvija!” rotas veidotas sudrabā un pārklātas ar rodiju, rozā un dzelteno zeltu. Tās pieejamas cenu kategorijā – no 48 līdz 144 EUR. No katra kolekcijas „Rotājies, Latvija!” pirkuma 10 EUR tiks ziedoti Vairas Vīķes-Freibergas vārdā nosauktajā un Vītolu fonda administrētajā stipendiju programmā spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studijām Latvijas augstskolās.

Kolekcija „Rotājies, Latvija!” tirdzniecībā būs pieejama no 21. novembra GRENARDI un GIVEN by GRENARDI veikalos visā Latvijā, kā arī internetā www.grenardi.lv. Kolekcijas limitētā līnija „Trejādā saule” pieejama GRENARDI veikalā ekskluzīvi t/c „Spice”.