Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu optimālu lietošanas pieredzi un tīmekļa vietnes funkcionalitāti.
Apstiprinot sīkdatņu lietošanu, jūs paziņojat, ka piekrītat izmantot sīkdatnes saskaņā ar mūsu Privātuma politika
Pārvaldīt

Norisināsies pirmā digitālā modes konference Latvijā

10.06.2020

Pasaules un Latvijas mode pēc krīzes – kāda tā ir? Vai iepirkšanās internetā ir modes nākotne? Kāda ir krīzes ietekme uz modes procesiem? Kā starptautiskie un vietējie zīmoli plāno pielāgoties krīzes sekām? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem ceturtdien, 11.jūnijā, plkst. 15.00 interneta tiešraidē ikvienam interesantam bez maksas būs iespējams uzzināt, skatoties tirdzniecības centra “Spice” organizēto Baltijā pirmo digitālo modes konferenci “FashiON by Spice”, kurā piedalīsies gan Latvijas, gan plašāka mēroga modes industrijas eksperti no Vogue Business, L’Officiel, MAREUNROL’S, Riga Fashion Week un daudzi citi. Tiešraide būs pieejama vietnē www.spice.lv/lv/fashion un t/c “Spice” Facebook lapā.

Nenoliedzami, pēdējo mēnešu notikumi pasaulē saistībā ar Covid-19 pandēmiju ir ietekmējuši ikvienu nozari, tai skaitā modes industriju. Modes konferencē “FashiON by Spice”, kuru vadīs TV personība un stiliste Grēta Gorjučko, nozares eksperti runās un diskutēs par to, kādu iespaidu uz modes pasauli ir atstājusi šī krīzē un kāda būs tās ietekme uz modi nākotnē. Runātāji konferencei pieslēgsies no dažādām vietām pasaulē – ne tikai no Rīgas, bet arī Parīzes, Stambulas, Losandželosas un Tallinas. Konferencē modes industrijas aktualitātes tiks apskatītas gan no biznesa perspektīvas, gan radošās puses, un runātāji diskutēs par Covid-19 pandēmijas sekām, kas nenoliedzami atstās ilgstošu un neizdzēšamu efektu uz modes industriju globālā un lokālā mērogā, bet tai pašā laikā pavērs modes industrijai jaunas iespējas.

“FashiON by Spice” konferencē viena no galvenajām runātājām būs Vogue Business korespondente Laure Gilbo (Laure Guilbault), kura runās par modes industrijas nākotni – kā Covid-19 ietekmēs dizaineru kolekcijas, kādas turpmāk būs modes nedēļas, kā arī par tendencēm mazumtirdzniecības nozarē un arvien augošo vietēja tirgus lomu modes industrijā. Ar pētījumu datiem par aktuālākajām tendencēm patērētāju uzvedībā un attieksmē pret iepirkšanos un zīmoliem dalīsies Kantar TNS Zīmolu vadības stratēģiju eksperte Inta Priedola, savukārt pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš no sociālantropoloģiskā viedokļa apskatīs mijiedarbību starp vidi, dizainu un ilgtspējīgu patēriņu. Vietējie modes eksperti konferences klausītājiem ļaus ielūkoties Latvijas modes pasaules aizkulisēs. L'Officiel Baltics žurnāla un digitālās platformas galvenā redaktore Līga Zemture runās par modes industrijas nākotni pēc Covid-19. Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova stāstīs par Rīgas Modes nedēļas nākotni, bet vēsturniece un žurnāliste Inita Saulīte-Zandere atklās, kā pagātnes krīzes ir ietekmējušas Latvijas modes nozari un kāda mode Latvijā bija starpkaru periodā.

Dizaineru un modes industrijas radošo pārstāvju darba kārtībā krīze ir nesusi vērienīgas pārmaiņas, tādēļ konferences otrajā daļā savā pieredzē dalīsies vieni no Latvijā labākajiem modes māksliniekiem – MAREUNROL'S dibinātājs un dizainers Rolands Pēterkops, apavu dizainere Elīna Dobele, zīmola DREEMS NYC līdzdibinātāja Alise Trautmane-Uzuner un citi. Zīmolu arhitekts un profesors no Parīzes Filips Mihailovičs diskutēs par modes zīmolu stratēģiskās vadības iespējām un krīzes ietekmi uz luksusa zīmoliem. Baltijas modes uzņēmuma Baltika Latvija pārdošanas un lokālā tirgus vadītājs Jevgenijs Kozlovs runās par mazumtirdzniecības digitalizāciju, bet uzņēmuma dizaineri no Igaunijas pastāstīs par jaunākajām tehnoloģijām modē un to, kā Monton zīmola stratēģijā tiek izmantotas 3D tehnoloģijas. Diskusijā piedalīsies arī viena no slavenākajām latviešu modelēm – Ginta Lapiņa.

Ikvienam interesantam, apmeklējot https://www.spice.lv/fashion, ir iespēja laicīgi pieteikties konferencei, lai saņemtu jaunumus un aktuālāko informāciju, savukārt ceturtdien plkst. 15.00 bez maksas konferenci tiešraidē klausīties ikviens varēs interneta vietnē www.spice.lv un t/c “Spice” Facebook lapā.