news-image

Ar virtuālo 3D modes skati tirdzniecības centrā Spice tiks atklāta Rīgas modes nedēļa

Rīgas modes nedēļas atklāšanā 27. maijā pirmo reizi Baltijā norisināsies digitālās apģērbu kolekcijas virtuālā skate, kuru veidojuši Ukrainas 3D modes dizaineri sadarbībā ar Latvijas digitālajiem speciālistiem no uzņēmuma “Bad Frogs”. Pasākuma viesiem būs iespēja iejusties digitālajā vidē un uzreiz pēc modes skates iepazīties ar 3D tērpu izstādi. Tirdzniecības centra “Spice” apmeklētāji virtuālajā 3D šovā varēs piedalīties 28. un 29. maijā.

Modes nedēļas 34. sesijas atklāšanu iezīmēs Ukrainas 3D modes dizaineru, Ukrainas pirmās un vienas no lielākajām apģērbu dizaina skolas Pushka School audzēkņu digitālās apģērbu kolekcijas skate RFW ietvaros rīkotās digitālās skates iestudējuma pamatā ir miers Ukrainā. Digitālās izrādes fons ir veidots kā kviešu lauks zem klajas debess. Zilas debesis un zeltains lauks ir Ukrainas karoga pamatā un ir galvenais valsts simbols. Izrādi pavadošās futūristiskās konstrukcijas ir paplašinātā realitāte, kas veido jaunu uztveri par apkārtni. Prezentācijas viesi varēs “doties nākotnē”, tuvplānā aplūkot tērpu detaļas un pēc virtuālā šova apskatīt 3D kolekcijas izstādi.

“Pushka School studenti bija spiesti pamest savas mājas, dzimteni, un pašlaik katrs no viņiem atrodas dažādos Eiropas nostūros. Ikviens no viņiem vēlas atgriezties mājās, tāpēc kolekcijas galvenā ideja ir balstīta uz ukraiņu identitāti, pašu saknēm un Ukrainas DNS redzējumu. Digitālo apģērbu var iegādāties globālajā mazumtirdzniecības platformā DRESSX, kā arī NFT formātā platformā Support UA Gallery. Pateicoties projekta līdzdibinātājiem: NFT aģentūrai CTRL/ART/D un slavenajai ukraiņu galerijas īpašniecei Likai Spivakovskajai, summa no pārdotajiem darbiem tiks nosūtīta palīdzībai Ukrainas armijai,” stāsta Pushka School vadītāja Irina Krasiļņikova.

“Izstrādājot virtuālo izstādi, pats grūtākais bija saglabāt pēc iespējas vairāk mākslinieku sniegtās pamatinformācijas, jo vienmēr pastāv jautājums par elektronisko ierīču darbības optimizāciju un balansu starp reālo un virtuālo. Pateicoties Pushka School studentiem un RFW sniegtajai iespējam, varējām radīt pasauli un noskaņu, ar kuru vēlamies dalīties ar skatītājiem,” stāsta Andrejs Leskovskis, uzņēmuma “Bad Frogs”, kas izstrādājis virtuālo šovu, pārstāvis.

Mode ir kaut kas, kas ir nesaraujami saistīts ar t/c “Spice”. Mēs ejam līdzi laikam, sekojam līdzi pasaules modes tendencēm, tāpēc ir liels gods savās telpās uzņemt pirmo digitālo modes skati Baltijā. Esam pārliecināti, ka tas būs sākums jaunam pavērsienam industrijā,” stāsta tirdzniecības centra “Spice” un “Spice Home” vadītāja Iveta Priedīte.

Digitālās modes skates prezentācija ikvienam interesentam būs pieejama tirdzniecības centrā “Spice” 28. un 29. maijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 pie informācijas punkta centra pirmajā stāvā.

Sekojiet RFW jaunumiem sociālajos tīklos FacebookInstagram un mājaslapā www.rfw.lv.