news-image

Klasiskas kurpes, ko valkāt mūžīgi. Pieci stilīgi modeļi sievietēm un vīriešiem no zīmola "LLOYD"

Modes tendences nāk un iet, bet elegance un klasika ir pārlaicīga. Tas attiecas arī uz apaviem. Klasisko kurpju konkurencē sievietēm šogad uzvar balerīnas ar siksniņu un laiviņas, kas atsedz papēdi, savukārt vīriešiem vērts atcerēties, ka formāliem pasākumiem nekļūdīga izvēle ir Oksfordas stila kurpes. Kā izvēlēties kvalitatīvus, klasiskus un vienlaikus mūsdienīgus apavus, ko valkāt mūžīgi, stāsta modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” stilisti Dace Bahmane un Anatolijs Ksenofontovs.

Mūsdienīga klasika apavos izpaužas dizainos, kas izturējuši laika pārbaudi un ietver modernus risinājumus. Šie modeļi ir laikmetīgi, ērti, kvalitatīvi un ilgtspējīgi. Tie radīti, izmantojot tradicionālus siluetus un materiālus, taču, sekojot laika ritējumam, tiek atjaunināti ar mūsdienīgām detaļām. Sieviešu garderobē tās ir laiviņas un balerīnas, vīriešu – Oksfordas stila kurpes, derbiji, monki un, protams, loferi. Šie silueti, tāpat kā augstas kvalitātes materiāli, lakonisks dizains un tradicionālas krāsas (melns, balts, brūns), ir izturējuši laika pārbaudi, joprojām ir aktuāli un būs modē arī pēc desmit un vairāk gadiem. “Klasisku apavu lielākā priekšrocība ir to daudzpusība – tie ir piemēroti dažādām dzīves situācijām un ir nekļūdīga izvēle ne tikai formāliem pasākumiem, bet arī lielisks pamats biroja un ikdienas garderobei,” saka modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” stiliste Dace Bahmane. “Lielā mērā tas attiecas arī uz vīriešu garderobi,” piebilst stilists un vīriešu garderobes eksperts Anatolijs Ksenofontovs un sola pastāstīt, kā orientēties vīriešu klasisko kurpju modeļos, lai tēls vienmēr būtu pārliecinošs, stilīgs un situācijai atbilstošs.

Stabilas, klasiskas vērtības, tostarp kvalitāti, komfortu un funkcionalitāti piedāvā vācu apavu zīmols “Lloyd”. Katrs pāris izstaro eleganci, padarot tos par neaizstājamu garderobes papildinājumu, kas piestāv jebkuram tēlam. “Tā ir mūsdienīga klasika, kas iet līdzi laikam, turklāt piedāvājumā ir arī odziņas modes gardēžiem,” norāda Dace Bahmane. “Veidojot tēlu ir svarīgi, lai tas ir harmonisks un garderobes elementi papildina cits citu,” vienisprātis ir abi stilisti. Dace Bahmane izvēlas piecus klasiskus, stilīgus modeļus dāmām, Anatolijs Ksenofontovs – kungiem.

5 aktuāli, klasiski apavu modeļi sievietēm 

Iesaka stiliste Dace Bahmane.

Sveiciens no Mērijas Džeinas

Īpaši aktuālas kurpes ar koķetu siksniņu pēdas augšdaļā, kas atsauc atmiņā leģendāro “Mary Jane” apavu modeli. To klasiskā versija no slēgtiem zempapēžu apaviem, ko apjož viena vai vairākas siksniņas pēdas augšdaļā ir attīstījusies visos iespējamos virzienos un šajā sezonā integrēta neskaitāmos modeļos. “Šis balerīnu modelis ir sezonas top trends, ko garderobē droši var iekļaut ikviena sieviete, neriskējot izskatīties neveikli,” iedrošina stiliste.

Laiviņas ar siksniņu ap papēdi

Klasiskās laiviņas šopavasar atsedz papēdi un apjož to ar siksniņu, sniedzot vieglu atbalstu valkātajai un elegantu, ievērības cienīgu detaļu koptēlam. “Šis askētiskais modelis īpaši labi iekļausies lakoniskā un konceptuālā garderobē,” saka stiliste un piebilst, ka risinājums ar siksniņu ap papēdi sastopams un izskatās brīnišķīgi visās iespējamajās laiviņu variācijās.

Balerīnas ar kontrastējošu purngalu

Starp dažnedažādām balerīnu versijām šopavasar izceļas klasiskie modeļi ar noapaļotu, kontrastējošas krāsas purngalu. Lielākoties dominē baltā un melnā vai krēmkrāsas un melnā salikums. Uz neliela papēdīša vai bez – tas jau ir gaumes jautājums. “Šādas laiviņas ir stabila garderobes vērtība – tās ir, bija un būs, un neizskatīsies vecmodīgi arī pēc desmit gadiem. Droša izvēle,” komentē Dace Bahmane.

Loferi ar zeķēm

Aizvien aktuāli arī loferi. Ja iepriekšējās sezonās tie tika piedāvāti uz biezas un masīvas zoles, tad nu platforma pamazām sarūk, tuvojoties klasikai. “Ja vēlaties būt īpaši stilīga, dodiet priekšroku loferiem kāda no brūnajiem toņiem,” iesaka stiliste un piebilst, ka, veidojot tēlu, vērts padomāt par kičīgu zeķu izvēli – tās piešķirs svaigu, pavasarīgu akcentu.

Retro stila laiviņas

Atsaucoties uz pagājušā gadsimta 50. un 60. gadiem, modē joprojām ir klasiskas laiviņas ar mandeļu formas purnglu un stabilu, vidēji augstu papēdi. “Iespējams, ērtākās kurpes uz papēža, kas lieliski iederas klasiskā, oficiālā biroja garderobē. Teicama izvēle kundzēm labākajos gados,” saka stiliste.

5 aktuāli, klasiski apavu modeļi vīriešiem

Iesaka stilists Anatolijs Ksenofontovs.

Oksfordas stila kurpes

Klasiskas angļu jeb Oksfordas stila kurpes ir vīrieša biznesa garderobes pamatmodelis. Līdzīgus apavus valkāja Oksfordas studenti – lūk, tāpēc šīs kurpes ieguva prestižās universitātes nosaukumu. Stilists Anatolijs Ksenofontovs norāda, ka melnas, matētas Oksfordas stila kurpes ir kā radītas kombinācijai ar klasiska piegriezuma uzvalku tumši zilā, tumši pelēkā vai melnā krāsā. Savukārt brūnas labi saskanēs ar brūnu, pelēku un tumši zilu uzvalku. Svarīgi – zeķes vienmēr pieskaņo bikšu krāsai! 

Ērtie, elegantie derbiji

Ja jūsu ikdiena aizrit uzvalkā un nepieciešamas ērtas, gaumīgas kurpes, šis modelis būs labs risinājums. Kurpēm, kas nosauktas to izgudrotāja – grāfa Derbija vārdā, raksturīgas šņores, kas pilda dekoratīvu funkciju. Kurpes var atpazīt pēc konusveida purngala, plānās zoles un platā kvadrātveida papēža. Aizdare ar dekoratīvajām šņorēm ļauj tās ātri un viegli uzvilkt un novilkt. ““Derbiji” ieņem pārejas nišu starp formālu un mazāk formālu stilu,” komentē Anatolijs Ksenofontovs. “Vispopulārākie ir modeļi brūnā vai melnā krāsā, taču arī zamšādas derbiji piesaista modes entuziastu interesi,” novērojis stilists.

Brogues – tikai vasarā

Šī modeļa atšķirīgā iezīme ir perforācija. Tiek uzskatīts, ka perforētus zābakus ar praktisku nolūku izgudroja īru gani, lai apavi ātrāk izžūtu. Laika gaitā perforācija kļuvusi par klasisku vasaras kurpju – “Brogues” raksturojošo iezīmi. Tiesa, perforācija ir sastopama gan Derbija, gan Oksfordas stila kurpēm un “Brogues” kā atsevišķs stila virziens tiek izdalīts nosacīti. “Kombinējot apģērbu ar šādiem apaviem, jāņem vērā to perforācijas intensitāte – jo perforētāks modelis, jo tas ir neformālāks,” skaidro stilists Anatolijs Ksenofontovs.

Klasiski apavi bez šņorēm

Vīriešu kurpes ar iegarenu purngalu un vienu vai divām siksnām ar metāla sprādzēm dēvē par monkiem (Monk shoes). Šo apavu zole ir plāna, bet papēdis – plats un zems. Purngals var būt gluds vai perforēts. “Formālākais šo kurpju modelis ir melnā krāsā ar vienu sprādzi bez perforācijas. Melnas, matētas ādas monki lieliski sader kopā ar uzvalku, radot elegantu un tajā pašā laikā relaksētu tēlu,” saka stilists un turpinot piebilst, ka pārējās monku variācijas ir piemērotas ikdienas valkāšanai.

Loferi

Pirmajā acu uzmetienā loferi var šķist līdzīgi mokasīniem, taču tie atšķiras ar stingru zoli un platu papēdi. Protams, arī loferi ir ārkārtīgi dažādi. Formālākie modeļi ir askētiski, bez liekām detaļām un tos var kombinēt ar lietišķu uzvalku. “Te īpaši jāizceļ melnas, matētas ādas loferi, kas tēlu padarīs mazāk oficiālu, savukārt loferi ar ādas pušķiem, sprādzēm, bārkstīm un tamlīdzīgiem rotājumiem labāk izskatīsies ar brīvā stila uzvalku un ir vairāk piemēroti ikdienas garderobei,” saka stilists.

Apavu veikals “Lloyd” modes un dzīvesstila tirdzniecības centrā “Spice” ir piedzīvojis pārmaiņas un no 11. aprīļa atkal ir pieejams apmeklētājiem. 

LLOYD apavi un somas | TC Spice