news-image

Tirdzniecības centrā “Spice” atvērta jauna bezmaksas kopstrādes telpa

Pandēmijas ietekmē mainījies ne tikai cilvēku dzīvesveids, bet arī darba vide. Tā kā attālinātais darbs vairs nav retums, un cilvēki var izvēlēties, no kurienes strādāt, ar IKEA palīdzību tirdzniecības centrā “Spice” iekārtota bezmaksas kopstrādes telpa. Tajā apmeklētājiem pieejamas 28 pilnībā aprīkotas darba vietas un vairāk nekā 20 ērtas sēdvietas atpūtas zonā ar mīkstajām mēbelēm, kas noderēs sarunām un ideju apmaiņai. Kopstrādes telpa iekārtota pēc jaunākajām biroju interjeru tendencēm – mājīgi, zaļi un ilgtspējīgi.

"IKEA ir gandrīz 80 gadu pieredze, labiekārtojot telpas, kas piemērotas dzīvošanai, atpūtai un arī strādāšanai. Atverot kopstrādes telpu tirdzniecības centrā “Spice”, Rīgā būs vēl viena vieta, kur strādāt, tikties ar sadarbības partneriem un klientiem un radīt jaunas idejas. Ņemot vērā, ka IKEA pieredzi raksturo pieejamās cenas un bezmaksas interjera dizaina pakalpojumi, ikviens šo kopstrādes telpu varēs izmantot bez maksas,” stāsta IKEA Latvija vadītājs Pēteris Grīnbergs.

Vairāk nekā 200 kvadrātmetru plašā telpa atrodas tirdzniecības centra 2. stāvā un tajā vienlaicīgi var strādāt līdz 48 cilvēkiem. Kopstrādes telpa atvērta tirdzniecības centra darba laikā no plkst. 10.00 līdz 21.00, un, lai to apmeklētu, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Viesiem pieejams bezvadu internets, un visas darba vietas aprīkotas ar elektrības rozetēm un USB pieslēgvietām.

“Pēdējo gadu laikā, vairāk nekā jebkad iepriekš, esam piedzīvojuši krasas izmaiņas ikdienas darba organizēšanā – ja vien pie rokas ir dators, varam strādāt no jebkuras pasaules malas. Tādēļ esam gandarīti par sadarbības projektu ar IKEA, izveidojot apmeklētājiem bezmaksas koplietošanas zonu, kurā aizvadīt kādu sapulci, atbildēt uz ienākušajiem e-pastiem vai vienkārši atpūsties pirms tālākajām ikdienas gaitām,” stāsta tirdzniecības centru “Spice” un “Spice Home” vadītāja Iveta Priedīte. “Mūsu uzmanības centrā vienmēr ir bijusi un būs mūsu apmeklētāju labsajūta. Tādēļ īpaši atzinīgi novērtējam šādus projektus, kas ļauj būtiski mainīt apmeklētāju pieredzi mūsu telpās, piedēvējot tām arvien vairāk funkciju, kas atbilst mūsu klientu vajadzībām,” viņa turpina.

Mūsdienīgs biroja iekārtojums

Kopstrādes telpā atradīsiet izturīgus, ilgtspējīgus un šādas telpas vajadzībām piemērotus rakstāmgaldus un krēslus. Izvēlētās mēbeles ir funkcionālas un ergonomiskas. IKEA interjera dizainere Auce Graudiņa, kura veidoja kopstrādes telpas interjeru, uzsver, ka ne mazāk svarīgi par ergonomisku mēbeļu izvēli, ir iekārtot biroju tā, lai vide veicinātu radošumu, sadarbību, mazinātu stresu un palīdzētu  koncentrēties veicamajam darbam. To var panākt ar mājīgu interjeru un kombinējot birojam raksturīgās mēbeles ar mēbelēm un interjera priekšmetiem, kas rada relaksējošu un brīvu atmosfēru.

Kopstrādes telpā ir dažādi rakstāmgaldi – gan klasiski, gan ar regulējamu augstumu, kā arī ar maināmu darba virsmas leņķi. Telpā izvietotas arī mīkstās mēbeles – dīvāni un atpūtas krēsli. Apmeklētāji var izvēlēties veicamajam darbam atbilstošākās un ērtākās mēbeles.

“Šīs telpas interjeru iedvesmoja pati vieta – tirdzniecības centrs. Šeit apkārtējā vidē ir daudz cilvēku un neizbēgami arī trokšņu. Šādās vietās cilvēki mēdz strādāt kafejnīcās, taču tā nav piemērota vide ne svarīgiem zvaniem, ne arī, lai koncentrētos. Tā radās doma par kopstrādes telpu, kurā katrs var izvēlēties sev ērtāko vietu un ķerties pie veicamā uzdevuma. Mājīguma sajūtu panācām ar augiem un dabiskiem materiāliem interjerā, mierīgiem toņiem un mērenu apgaismojumu,” skaidro IKEA interjera dizainere.

Dizainere stāsta, ka biroju telpu iekārtojumā arvien vairāk dominē ilgtspējīgi risinājumi, kas jau kādu laiku izplatīti ir mājokļos. Ilgtspējas principi ievēroti arī iekārtojot šo kopstrādes telpu: rakstāmgaldi un krēsli izgatavoti, taupot koksnes resursus, bet atpūtas zonas mīksto mēbeļu audums ir rokām austs no dabiska un ātri atjaunojama materiāla – rotangpalmas.

“Mūsdienās biroju telpas bieži vien ir apzaļumotas, tāpēc tās vairs nešķiet aukstas un bezpersoniskas. Arī šeit neesam skopojušies ar zaļajiem augiem un centāmies iekārtot vidi ar mierīgu un radošu atmosfēru. Esam devuši priekšroku mākslīgajiem augiem, kas neprasa kopšanu, bet izskatās vienlīdz pievilcīgi un palīdz uzlabot emocionālo labsajūtu. Nepiespiesta darba atmosfēra daļai cilvēku veicina produktivitāti. Kopējā tendence, veidojot biroja telpu interjeru, ir cilvēku dažādo vajadzību apzināšana un ērtas vides radīšana jebkuram,” norāda A. Graudiņa.