news-image

Tirdzniecības centrā “Spice Home” ir skatāma XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku virsdiriģentiem un virsvadītājiem veltītā izstāde

Tirdzniecības centra “Spice Home” 1. stāvā visiem interesentiem apskatei izvietota XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku goda virsvadītāju un virsdiriģentu, kā arī virsvadītāju un virsdiriģentu portretu izstāde. Izstāde tirdzniecības centrā “Spice Home” apmeklētājiem būs pieejama līdz 27. jūlijam, savukārt pēc tam tā ceļos uz Cēsīm.

Izstādi veido vairāk nekā 70 virsdiriģentu, virsvadītāju un goda virsvadītāju un virsdiriģentu portreti, kas cauri gadiem godinājuši Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmi un vērtības. Katru portretu papildina šo izcilo personību neliels apraksts, iezīmējot viņu ieguldījumu Dziesmu un Deju svētku tapšanā. Svētku laikā no 3. jūlija līdz 9. jūlijam izstāde bija skatāma Esplanādes parkā, bet nu visiem interesentiem līdz 27. jūlijam ir iespēja to aplūkot Tirdzniecības centrā “Spice Home”, savukārt tiem, kas nepagūs izstādi aplūkot līdz 27. jūlijam, būs iespēja to skatīt Cēsu pilsētas svētkos.

Gan izstāde, gan tajā izvietotie portreti ir tirdzniecības centra "Spice" dāvinājums Latvijas Nacionālajam Kultūras centram (LNKC), un, pēc izstādīšanas plašākai publikai, tie pāries LNKC īpašumā. Savukārt, virsdiriģentus un goda virsdiriģentus, kā arī virsvadītājus un goda virsvadītājus fotoattēlos iemūžināja fotogrāfs Gatis Gierts.