news-image

Tirdzniecības centrā "Spice" atklāts grafiķa Pauļa Liepas dizainēts oficiālais Rimi Rīgas maratona skriešanas krekls

Atklājot 2023. gada Rimi Rīgas maratona oficiālā Nike skriešanas krekla dizainu, kura autors ir starptautiski atzītais grafiķis Paulis Liepa, Rimi Rīgas maratons piesaka sadarbību ar tirdzniecības centru "Spice". Liepas un citu Rimi Rīgas maratona oficiālo mākslinieku, Latvijā atzītu autoru, darbi, kas oficiālos kreklus rotājuši no 2008. līdz 2022. gadam, tika svinīgi izstādīti apskatei jaunajā Spices Sportland veikalā. 

Pauļa Liepas mākslas darba atklāšana ievada vērienīgu pasākumu kopu, kas, atbalstot skriešanas kultūru un gatavošanos Rimi Rīgas maratonam maijā, Spicē tiks realizēti un bezmaksas visiem skriešanas faniem no marta beigām būs pieejami īpašā skriešanai veltītā Spices studijā

Paulis Liepa, kura radītais Rimi Rīgas maratona oficiālā krekla dizains tika atklāts Spices Sportand, ir zināmākais latviešu grafiķis ar spilgtu rokrakstu un modernismā balstītu estētiku, kas, atsaucoties uz mākslas kritiķiem (galerija “XO”), ievērojami izceļas uz mākslas meinstrīma fona. Savus darbus viņš pakļauj tiešai apkārtējās vides iedarbībai – “skrāpējumi, saskrambāti kartona gabali, krāsas slāņi viens pār otru, radot sajūtu, ka darbi nākuši no 60. vai 70. gadiem, bijuši kaut kur pamesti un aizmirsti, un no jauna atklāti šodien”.

“Maratona trase zīmē zigzagus Rīgas kartē un kā skudru ceļš mašīnu vietā ved skrējēju tūkstošus cauri skvēru, parku un bulvāru labirintam pāri upei turp un atpakaļ. Uz dažām dienām ierastā pilsētas kvartālu mozaīka veido pavisam citas zīmes un sviedriem slacītie kilometri nozīmē pavisam jaunus izaicinājumus gan maratona dalībniekiem, gan pašai pilsētai,” uz krekla uzlikto ideju skaidro grafiķis un dizaina autors Paulis Liepa. 

Pauļa Liepas radītais dizains ir piecpadsmitais īpašais maratona krekla radītais dizains, kuru veido kāds no Latvijā un pasaulē zināmiem latviešu māksliniekiem. Iepriekšējos dizainus veidojuši tādi atzīti mākslinieki kā Kristians Brekte, Mare&Rol’s, Jānis Šneiders, Maija Kurševa, Ieva Iltnere, Ilmārs Blumbergs, Krišs Salmanis, Andris Vītoliņš, Ritums Ivanovs, Ella Krugļanska, Raimonds Staprāns un citi.

Notikumi skriešanas kultūras atbalstam Spices studijā

Pauļa Liepas dizaina atklāšana bija pirmais no daudziem tirdzniecības centrā Spice plānotajiem skriešanai un Rimi Rīgas maratonam veltītajiem notikumiem nākamo divu mēnešu garumā. Marta beigās organizatori Spicē vēstīs par gaidāmajiem jaunumiem Baltijas lielākajos skriešanas svētkos, savukārt aprīļa četrās sestdienās tirdzniecības centrā norisināsies izglītojoši, skriešanai veltīti pasākumi jeb skriešanas skolas īpaši iekārtotā un skriešanai veltītā Spices studijā. Visbeidzot no 7. maija maratona finišētāji ar medaļām tiks aicināti uz Spices medaļu nedēļu, lai svinot finišu un uzrādot medaļu, tiktu pie brangām atlaidēm Spices veikalos.

“Rimi Rīgas maratona uzdevums ir ne tikai izkustināt skrējējus vienā nedēļas nogalē, bet arī censties aizraut sabiedrību, jaunatni un bērnus skriešanas prieku baudīt sezonas garumā. Tieši tāpēc aktīvi rīkojam dažādus pasākumus visa gada garumā, lai iedvesmotu, izglītotu un palīdzētu ikvienam sagatavoties gan maratonam, gan arī šogad gaidāmajam Pasaules čempionātam skriešanā Rīgā. Intensīvākajā un atbildīgākajā gatavošanās laikā – 2 mēnešus līdz maratonam, Spice mūs nodrošinās ar iedvesmojošu mājvietu visai skrējēju saimei un maratona notikumiem,” stāsta Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

“Esmu gandarīta par uzsākto sadarbību ar maratonu, jo mums ir svarīgi atbalstīt veselīgu dzīvesveidu un labbūtību. Spices studijā mēs skrējējiem palīdzēsim ar padomu, iedvesmu, kopā būšanu, kā arī, protams, parūpēsimies par ekipējumu, gan maratonam, gan skriešanas sezonai kopumā. Gribu uzsvērt, ka ciemos visus ar medaļām kaklā gaidīsim arī pēc maratona - medaļu nedēļā Spicē būsim sagatavojuši ne vienu vien pārsteigumu,” komentē Spice un Spice Home mārketinga vadītāja Svetlana Dāboliņa.   

Aktivitātes Spices studijā

Gaidāmās aktivitātes Spicē norisināsies īpaši iekārtotā Spices studijā, kas uzņems gan skriešanas skolas, gan maratona mākslas darbu un oficiālo kreklu dizainu izstādi, gan arī kalpos kā iedvesmas un aktīvās atpūtas zona visiem Spices apmeklētājiem un skrējējiem.

Aprīlī, kas iezīmēsies kā pēdējais mēnesis līdz maratonam, četras sestdienas pēc kārtas norisināsies skrējēju vidū populārās Skriešanas skolas. Skolas, kā ierasts, vadīs maratona draugi un žurnālisti Reinis Ošenieks un Dāvids Ernštreits, moderējot treneru un skrējēju pieredzes stāstus, paneļdiskusijas un padomu sesijas. Skriešanas skolu uzsvars šoreiz būs uz tiem, kuri tikai sper pirmos soļus skriešanā, lai iedrošinātu un iedvesmotu ikvienu saņemties savai pirmajai DPD jūdzei (1609 m), 5 km vai 10 km distancei.

Pirmās skolas tēma būs par to, kāpēc vispār skriet un kā sākt no nulles, otrajā apspriedīsim tipiskās kļūdas skriešanā, trešajā diskutēsim, kā pāriet nākamajā līmenī, savukārt ceturtajā parunāsim, kā uzvesties Rimi Rīgas maratona laikā un ko gaidīt no pasākuma. Uz skriešanas skolu runātāju statusā organizatori aicinās trenerus, fizioterapeitus un citus profesionāļus, kā arī pieredzējušus skrējējus, savukārt, klausītāju un “audzēkņu” statusā tiek aicināti visi aktīva dzīvesveida piekritēji un ikviens, kurš gatavs sākt kustēties.

Medaļu nedēļa atgriežas Spicē no 7.-14. maijam

Pasaulē iecienītā medaļu pirmdiena, ko Rimi Rīgas maratons Latvijā ir izvērsis medaļu nedēļā, atgriezīsies Spicē no 7. līdz 14. maijam, lai visi finišētāji, uzrādot godam nopelnīto medaļu, izbaudītu dažādus Spices veikalu piedāvājumus un īpašus labumus, tādējādi nosvinot veiksmīgu maratona finišu.  

Reģistrācija Rimi Rīgas maratona distancēm

Organizatori atgādina, ka reģistrēties Rimi Rīgas maratona 42, 21, 10, 5 kilometru un DPD jūdzes un visām Olimpiskās bērnu dienas distancēm iespējams oficiālajā maratona mājaslapā www.rimirigamarathon.com

Savukārt oficiālos maratona kreklus var iegādāties ne tikai reģistrējoties maratonam, bet arī Sportland veikalos Spicē un citur.