news-image

Ukrainai veltītā Osokina Brīvības festivāla preses konference tirdzniecības centrā Spice

24. maijā, tirdzniecības centrā “Spice” notika Ukrainai veltītā Osokina Brīvības festivāla preses konference, kuras laikā tika izziņoti trīs jauni koncerti un vairāk kā desmit jauni dalībnieki. Festivāla programmu bagātinās Igo, stīgu kvartets “Estonia for Ukraine”, operdziedātāja Marlēna Keine, hiphopa mākslinieks Fiņķis, vīru kopa VILKI, Mariupoles teātra aktrise Anna Nīmajere, režisore un aktrise no Kijivas Larisa Semirozumenko, ukraiņu mūziķi Constantine un Viktorija Prituļaka, pianiste Sofija Varčenko un daudzi citi. Trešais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls notiks no 25. maija līdz 8. jūnijam, visi festivāla ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam. Lielāko koncertu norises vietās īpašos mikroautobusos būs iespēja ziedot ukraiņiem nepieciešamās lietas. 

Festivāla atklāšanas koncertā 25. maijā piedalīsies Mariupoles teātra aktrise Anna Nīmajere, kura preses konferencē atklāja notikušo: “Pēc visa piedzīvotā dalība šajā festivālā ir kā svaiga elpa. Kara sākumā nevarējām iedomāties, ka Mariupole tiks gandrīz pilnībā iznīcināta. Mēs redzējām, ar kādu naidu tika iznīcinātas mūsu mājas un nogalināti mūsu cilvēki. 16. marts man pašai ir visbriesmīgākā diena, jo tad tika iznīcināta mūsu, aktieru, māja – Mariupoles teātris – bumba trāpīja tieši teātra sirdī – skatuvē. Viņus pat neapstādināja tas, ka pie teātra ar lieliem baltiem burtiem bija uzrakstīts, ka tajā atrodas bērni. Es atrados tajās briesmās veselu mēnesi. Tagad, esot Latvijā, gribu pateikt paldies visiem, kuri atbalsta Ukrainu un mūsu cilvēkus.”

Festivālā piedalīsies vairāk kā 50 mūziķi un aktieri, kuru vidū ir Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ģirts Krūmiņš, Igo, Georgijs Osokins, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Žoržs Siksna, Katrīna Dimanta, Ieva Parša, Iveta Cālīte, Roberto Meloni, Katrīna Gupalo, pats Andrejs Osokins, Fiņķis, Rihards Plešanovs, Gints Smukais, Rihards Lībietis, vīru kopa “Vilki”, grupa “Sub Scriptum”, īpaši festivālam radītais “Brīvības stīgu kvartets”, apvienība “Latvia for Ukraine” ar dziesmu “Resistance” un igauņu un ukraiņu mūziķu kvartets “Estonia for Ukraine”, kas Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Ukraiņu mūziķiem un aktieriem festivāla laikā ir iespēja sadarboties ar dažādiem latviešu māksliniekiem un iepazīt Latvijas kultūras dzīvi. Viens no festivāla mērķiem ir dot iespēju ukraiņiem turpināt darboties savā profesijā, lai tā laikā dzimušās sadarbības attīstītu un bagātinātu Latvijas un Eiropas kultūru.

Viens no trīs koncertiem, ar ko papildināta festivāla programma, ir Igo un Katrīnas Gupalo nakts koncerts, kas notiks 5. jūnijā Anglikāņu baznīcā, pirmo reizi savedot kopā uz vienas skatuves abus mūziķus īpaši šim festivālam radītā koncertprogrammā. Tajā izskanēs gan dziesmas no cikla “Uguns” ar Jāņa Strazda mūziku un Igo vārdiem, gan citas kompozīcijas no Igo repertuāra, kā arī latviešu un ukraiņu tautas mūzika.

Pēc īpašas “Ola Foundation” iniciatīvas festivālā iekļauti arī divi labdarības koncerti festivāla draugiem un atbalstītājiem ar Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un igauņu un ukraiņu mūziķu kvarteta “Estonia for Ukraine” piedalīšanos, sniedzot iespēju koncertu viesiem iepazīt gan “Ola Foundation” mākslas galeriju un jauno telpu kompleksu, gan ziedot Ukrainai īpaši izveidotā Ziedot.lv kontā.

Citi festivāla laikā gaidāmie koncerti:

  • festivāla atklāšanas koncerts 25. maijā, kas notiks Klavieru salonā @152,
  • Georgija Osokina solokoncerts 27. maijā Klavieru salonā @152,
  • aktrises Čulpanas Hamatovas un Andreja Osokina poētiskā izrāde 28. maijā Melngalvju namā,
  • Katrīnas Gupalo, Andreja Osokina un Roberto Meloni koncerts 3. jūnijā Klavieru salonā @152,
  • “Dvēseles koncerts” 4. jūnijā Anglikāņu baznīcā,
  • Igo un Katrīnas Gupalo nakts koncerts 5. jūnijā Anglikāņu baznīcā,
  • festivāla noslēguma koncerts 8. jūnijā Hanzas peronā.

Preses konferencē piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kurš savā uzrunā uzsvēra: “Ukraina šobrīd cīnās ar ļaunumu, kas ir pretrunā ar visu cilvēci. Uzskatu, ka labākais eiropeiskuma paraugs ir tas, ka cilvēki ļoti labos un komfortablos apstākļos spēj rūpēties un uztraukties par citu problēmām. Par šādu paraugvalsti man kļuva Latvija. Es vēlos pateikties Andreja Osokina kungam, viņa radošajai ģimenei un visiem mūziķiem par to, ka, jā, jūs nevarat paņemt ieročus rokās, bet ar savu talantu un savu daiļradi jūs spējat pievērst sabiedrības uzmanību, kas ir ļoti aktuāli un nepieciešami šajā laikā. Vēlos atgādināt, ka starp Baskova un Kirkorova koncertiem, Krievijas propagandu un Ukrainas pilsētu Buču ir pavisam īss ceļš, tāpēc runāsim par to skaļi un katru dienu, kamēr karš nebeigsies. Mēs uzvarēsim – Ukraina, Latvija un visa civilizētā pasaule!”

Sadarbībā ar Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederāciju “Viche” lielāko festivāla koncertu norises vietās – pie Melngalvju nama, Anglikāņu baznīcas un Hanzas perona – īpašos mikroautobusos stundu pirms koncertiem un to laikā būs iespēja ziedot ukraiņiem nepieciešamās lietas. Īpaši tiek aicināts ziedot jaunu vasaras apģērbu, apavus, zeķes, apakšveļu, lukturīšus, portatīvās navigācijas iekārtas, medikamentus (pretsāpju, antibiotikas, asins aizturēšanas), bērnu un pieaugušo autiņbiksītes, lielas mugursomas, konservus, sauso pārtiku, ēdienu ar ilgu glabāšanas termiņu un pārtiku 0-2 gadu veciem bērniem. Visas saziedotās preces tiks nogādātas Ukrainā.

Īss video ieskats preses konferences norisē: Osokina Brīvības festivāls Ukrainai

Plašāka informācija par festivālu un tā koncertiem pieejama www.alartists.com.  Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3074. Biļešu iegādei uz festivāla koncertiem netiek piemērota interneta sistēmas lietošanas maksa.