Par spici
news-image

Stāsts par Koi karpām, zīdu metālā un 170 dizaina putniem

Spicē jau kopš pašiem pirmsākumiem dzīvojušas karpas. Turklāt nevis šādas tādas, bet Koi karpas. Viņas pašas jau ļoti ātri saprata, ka viņu baseins kļuvis par centra simbolu un visiem, kas vien bija gatavs klausīties, stāstīja par saviem radurakstiem un izcelšanos no Japānas, kur Koi tiek uzskatītas par laimes nesējām un augsta statusa simbolu.

Skaidrs, ka arī visus Spices panākumus karpas piedēvēja savai svētīgajai klātbūtnei. To apliecināja arī darbinieku rūpes – zivis burtiski tika barotas no rokas. Spices karpas bija gan gudras un apķērīgas, gan labi audzinātas – sadzirdot cilvēku balsis vai pat tikai soļus, piepeldēja sasveicināties un aprunāties – gan par laikapstākļiem, gan jaunākajām modes tendencēm, gan ūdens kvalitāti baseinā. Un tas nu vienmēr tika atzīts par izcilu – ne velti to uzraudzīja vesela ihtiologu komanda.

Un tad pienāca rekonstrukcijas laiks – to gan Spices karpas neredzēja, jo devās izbraucienā uz zivju Spa - iepriekš sagatavotu baseinu ar identisku ūdens sastāvu “kā mājās”. Atgriežoties karpas sagaidīja pilnībā atjaunota mājvieta – baseins ar jaunām flīzējumu margām un attīrīšanas iekārtām. Lai mazinātu šoku, zivis mājās atgriezās pa mazām grupiņām. 

Bet tomēr, par spīti visam, dažas karpas likās drusku depresīvas un aizvainotas par šādu nelūgtu komandējumu.

Tad nu viņas centās uzmundrināt gan Spices darbinieki, gan ihtiologi, gan tās zivis, kas jau bija adaptējušās un tagad poētiskā pacilātībā atstāstīja visus jaunumus.

“Skat, skat – mums jauns info centrs un lete. Kā zīda lenta tā apvij Spices sirdi un iesaiņo pieredzi un vērtības! Tas ir metāls, kas Gata Upīša rokās kļuvis par zīdu. Tas runā par prieku un svētkiem, par rūpēm un personisku attieksmi.”

“Un lūk, pie griestiem 170 dekoratīvie putni iekārti. Nē, tie nav tie mūsu zvirbuļi. Paskat, cik cēli lido – kā putnu ceļš debesīs.”

Un šo visu klausoties, atmaiga pat nīgrāko karpu sirdis.

Jo ir taču svētki. Un viņu darbs – nest veiksmi.

Visi ceļi ved uz jauno SPICI!