news-image

Autobuss ar ziedojumiem dodas ceļā pie karavīriem Doņeckas apgabalā

Fonda “Uzņēmēji mieram” rīkotajā akcijā “Sasildīsim karavīrus Doņeckā”, kas tapusi sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju, sešu stundu laikā ar ziedojumiem piepildīts autobuss, kas nu jau sadarbībā ar “Twitter konvoju” devies ceļā uz Ukrainu.

“Esam pateicīgi ikvienai ģimenei, kas atsaucās akcijas aicinājumam un atnesa karavīriem sarūpētos ziedojumus - siltās drēbes, apavus, guļammaisus, segas, sildošos elementus. Ukrainas aizstāvjus sasniegs daudzi, ar mīlestību adīti zeķu un cimdu pāri, kas atgādinās par mūsu tautas lielo atbalstu. Rīkotās akcijas ietvaros mums izdevās apvienot līdzcilvēku iesaisti ar vairāku organizāciju atbalstu – Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policiju, CSDD, t/c Spici, pierādot, ka tieši kopā mēs esam ļoti spēcīgi” akciju atzinīgi vērtē fonda “Uzņēmēji mieram” direktore Laura Skrodele.

“Jau kopš 2014.gada, kad Kremlis izraisīja konfliktu Donbasā, NBS sniedz atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Tādēļ mums ir izveidojušās ciešas, personiskas draudzības saites ar daudziem ukraiņu karavīriem un vienībām. Daudzas no šīm vienībām pašlaik cīnās pret Krievijas agresiju tieši Doņeckas apgabalā. Tādēļ jau gandrīz gadu ciešā sadarbībā ar fondu “Uzņēmēji mieram” darbojamies pie dažādu palīdzības sūtījumu nogādāšanas Ukrainā. Karavīram ziemā kaujas laukā ir ļoti svarīgi saglabāt siltumu, tādēļ Latvijas iedzīvotāju ziedotais apģērbs viņiem ir ļoti nozīmīgs atbalsts. Taču iespējams vēl svarīgāks ir sirds siltums, ko mūsu iedzīvotāji nosūta Ukrainas karavīriem ar šiem ziedojumiem” atzīmē pulkvedis Māris Tūtins, NBS AŠ Informācijas analīzes un vadības departamenta priekšnieks.

“Ukrainai nepieciešams atbalsts un jebkura palīdzība, maza vai liela, ir svarīga. Valsts policija regulāri iekšēji pārskata savus resursus, ziedojot kara plosītajai Ukrainai gan autotransportu, gan ekipējumu, bet partneri palīdz šos ziedojumus sagatavot un nodot, kur tie visvairāk nepieciešami. Šī diena atkal parāda, ka ikviens no mums var dažādos veidos sniegt atbalstu atbilstoši savām iespējām, lai sasildītu, pabarotu un, iespējams, glābtu dzīvību Ukrainas aizstāvjiem. Man ir prieks, ka mēs visi – sabiedrība, organizācijas un iestādes – kopā rīkojamies, lai palīdzētu,” pauž Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

Viens no akcijas atbalstītājiem ir VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD), kas saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu sniegs dažādus transportlīdzekļu reģistrācijas pakalpojumus. CSDD valdes locekle Dace Benhena uzskata: “Brīdī, kad sabiedrības uzmanība Ukrainas cilvēkiem samazinās, izšķiroši svarīgs ir to organizāciju un cilvēku darbs, kas turpina sniegt palīdzību un aicina par to neaizmirst arī citus. Tādēļ īpaši vēlos pateikties fondam “Uzņēmēji mieram” un Laurai Skrodelei personīgi par milzīgo darbu, kas arvien tiek veikts. Arī CSDD gan kā uzņēmums, gan tā darbinieki individuāli, savu iespēju robežās ziedojuši un turpinās ziedot gan apģērbus, gan finanšu līdzekļus. Esam nolēmuši arī apmaksāt to pakalpojumu saņemšanu fondam “Uzņēmēji mieram”, kas saistīti ar transportlīdzekļu reģistrāciju, noņemšanu no uzskaites, īpašnieku maiņu u.c. darbībām, lai ziedotās automašīnas iespējami ātri nonāktu Ukrainas aizstāvju rokās.”

“Mēs, tirdzniecības centrs “Spice”, jau kopš pirmajām kara dienām esam pauduši savu atbalstu karadarbības zonā esošajiem, kā arī visiem Ukrainas iedzīvotājiem, tādēļ lēmums atbalstīt “Sasildīsim karavīrus Doneckā” šķita likumsakarīgs. Karš nav pašsaprotama lieta un pie tā nedrīkst pierast, tādēļ aicinām ikvienu savu iespēju robežās ziedot Ukrainas aizstāvjiem,” stāsta tirdzniecības centru “Spice” un “Spice Home” vadītāja Iveta Priedīte. 

Jau kopš pirmās kara dienas fonds “Uzņēmēji mieram” kopā ar vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumiem organizējis aktīvu palīdzību, papildus humānajai palīdzībai savācot ziedojumus vairāk nekā 4,5 miljonu eiro apmērā. “Uzņēmēji mieram” partneri Latvijā ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Ziedot.lv, Twitter konvojs un citas humanitārās palīdzības organizācijas. Savukārt kravu sūtījumu palīdzības saņēmējs ir Ukrainas bruņotie spēki.