news-image

LMA 2022. gada modes skatē “Spice” simpātiju balvu iegūst Anna Jurjāne

9. jūnijā, Āgenskalna tirgū, tika aizvadīta ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes skate, kurā bija apskatāmi modes dizaina studentu darbi. Jau otro gadu pēc kārtas tirdzniecības centrs «Spice» piešķīra simpātijas balvas, savukārt vērtīgāko apbalvojumu ieguva jaunā dizainere Anna Jurjāne. 

“Spice” balvu – atbalstu kolekcijas popularizēšanai un īpašu rubriku žurnālā LIFE ieguva bakalaura darba diplomande Anna Jurjāne, kas balvu saņēma par savu tērpu kolekciju ar nosaukumu «Tiem, kas sapņo».

Tirdzniecības centram “Spice” kā modes flagmanim īpaši svarīga ir Latvijas modes telpas attīstība, tādēļ iestājamies par atbalsta sniegšanu jaunajiem dizaineriem. Pagājušajā gadā simpātiju balva tikai piešķirta Unai Pūpolai, kura nu jau augusi līdz pasaules modes līmenim, startējot Parīzes modes nedēļā. 

Modes skati organizē LMA dizaina nodaļas studenti, sadarbojoties ar modes mākslas katedru. Šogad modes skate notika pavisam neparastā vietā – nesen jaunatklātajā Āgenskalna tirgū. Modes skatē bija jūtama tērpu iedvesma no dažādiem vēstures posmiem, kas lieliski saderēja ar pasākuma norises vietu. LMA rīkotā modes skate dod iespēju ielūkoties modes nākotnē un iedvesmoties no jauno talantu radošajiem veikumiem.